O nas

Firma LANET powstała w kwietniu 2002 roku. Jesteśmy firmą bardzo prężnie działającą na rynku usług telekomunikacyjnych w aglomeracji warszawskiej, przy czym nasza działalność ukierunkowana jest głównie na świadczenie usług związanych z Internetem. Od lipca 2010 po połączeniu z firmą ETNET ulegliśmy przekształceniu w spółkę z o.o. i obecnie działamy jako Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne LANET Sp. z o.o.

Świadczeniem usług dostępu do sieci Internet zajmujemy się od początku istnienia firmy. Od tamtej pory wiele zmieniło się w tej branży jeśli chodzi o sprzęt i technologię, zmieniły się ceny, a dzięki rozwojowi technologii umożliwiającej szybki przesył danych za pomocą połączeń bezprzewodowych sygnał internetowy stał się o wiele bardziej dostępny.

To co nie uległo zmianie, to nasza misja, czyli stworzenie alternatywy dla usług oferowanych przez dużych operatorów telekomunikacyjnych przy zachowaniu atrakcyjności cen.

Kreatywność naszego zespołu i nasze nieprzeciętne podejście do tego biznesu pozwala zrealizować bardzo nietypowe projekty i dostarczyć Internet tam, gdzie pozornie jest to niewykonalne. Dzięki zastosowaniu rozwiązań, łączących w sobie najnowsze osiągnięcia technologii przewodowej oraz bezprzewodowej możemy dostarczyć sygnał internetowy do niemal każdej lokalizacji w stolicy oraz poza jej granice.
W razie potrzeby sięgamy po niekonwencjonalne rozwiązania po to, aby realizacja projektów była możliwa przy zachowaniu realnych i atrakcyjnych cen ich wykonania i późniejszej eksploatacji.

Budujemy sieci szybkie i bezawaryjne, których cechą są niskie koszty budowy przy jednoczesnym zachowaniu nowoczesnych standardów.

Algorytmy i mechanizmy implementowane w naszych routerach i serwerach oparte są o wieloletnie doświadczenie zarządzenia przepływem danych, dzięki czemu zapewniają doskonałe parametry użytkowe dla końcowych odbiorców Internetu.

Od roku 2011 w nszej ofercie pojawiły się usługi dla klientów biznesowych, czyli łącza z gwarancją przepływności CIR i SLA, które precyzyjnie określa zakres naszej odpowiedzialności. Dzięki temu systematycznie rośnie ilość klientów z sektora B2B, którzy cenią sobie wysoki poziom jakości i niezawodności naszych usług.